Lotnisko Ankara – System przeciwoblodzeniowy DEVI

|

245 km kabli grzejnych DEVIsnow na drodze dojazdowej do lotniska

Lotnisko Ankara jest to międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 28 km na północny wschód od stolicy Turcji – Ankary.  Jest również jednym z największych portów lotniczych w Turcji. Zastosowany system przeciwoblodzeniowy DEVI zapewnił bezpieczeństwo kierowców w drodze na lotnisko w Ankarze jest bezpieczne. Gdy tylko temperatura spadnie poniżej 4 stopni Celsjusza i pojawi się wilgoć, system składający się z kabli grzejnych DEVIsnow oraz inteligentnych termostatów załącza się automatycznie. Następnie, gdy śnieg zostanie stopiony, system się automatycznie wyłącza.

Na trasie tej używanej przez wszystkich gości lotniska z pozostałych części kraju i z zagranicy zainstalowany został system przeciwoblodzeniowy DEVI. Do instalacji zostały wykorzystane kable grzejne DEVIsnow 30T, czujniki wilgoci i temperatury oraz termostaty DEVIreg 850. Cała inwestycja obejmuje ogrzanie 3,5 kilometra dwukierunkowej drogi po trzy pasy w każdym kierunku. Daje to łączną długość 7 kilometrów drogi, co oznacza 17000 m2 ogrzanej powierzchni.

System przeciwoblodzeniowy DEVI został oparty o:

Kabel grzejny DEVIsnow 30T
Kabel grzejny DEVIsnow 30T

Przewód grzewczy jest zasilany napięciem 400 V. Łącznie wykorzystano 1200 bębnów z kablami, co daje razem długość 245 km ułożonych kabli. Łączna moc zainstalowana kabli wynosi 6,7 MW. Do ich montażu użyto 4050 metrów taśmy montażowej DEVIfast™.

DEVIreg 850
DEVIreg 850

W celu zabezpieczenia kabli przed wysoką temperaturą podczas zalewania asfaltem, pokryto je warstwą betonu o szerokości 50 cm. Do właściwego sterowania całym systemem przeciwoblodzeniowym zastosowano 18 termostatów DEVIreg 850 z 56 zintegrowanymi czujnikami wilgoci i temperatury.

Film referencyjny inwestycji w Ankarze

Dzięki zainstalowaniu systemu przeciwoblodzeniowego DEVI kierowcy pokonują trasę na lotnisko w bezpiecznych warunkach również podczas miesięcy zimowych.
Zapraszamy do obejrzenia filmy referencyjnego z inwestycji na naszym kanale YouTube. Bezpośredni link do materiału wideo znajdą państwo klikając w przycisk poniżej:

Droga dojazdowa do lotniska w Ankarze