Samoregulujące kable DEVI

Kup kable DEVI Samoregulujące w naszym sklepie on-line!

Samoregulujące kable DEVI – Sposób na instalacje przeciwoblodzeniowe

Kable z samoczynnym ograniczaniem mocy (kable samoograniczające, samoregulujące kable DEVI) są stosowane głównie do roztapiania śniegu i lodu na dachach budynków, w rynnach i w rurach spustowych, do ochrony rur przed zamarzaniem i do podtrzymywania temperatury cieczy w rurach. W naszej ofercie znajdą Państwo 3 rodzaje kabli samoregulujących DEVI.

Każdy z nich charakteryzuje się innymi cechami, zależnie od przewidzianego zastosowania. Zastosowania te omówiono w dalszej części artykułu. Dodatkowe informacje dotyczące zastosowań samoregulujących kabli grzejnych lub innych kabli można znaleźć w Instrukcjach montażu dla poszczególnych typów kabli.

Kable grzejne z samoczynnym ograniczaniem mocy są zbudowane z dwóch przewodów miedzianych, między którymi znajduje się element oporowy o rezystancji zależnej od temperatury. Po podłączeniu końcówek kabla do sieci zasilającej prąd przepływa przez element oporowy, który rozgrzewa się. Samoregulacja polega na tym, że w miarę wzrostu temperatury rezystancja elementu grzejnego rośnie, dzięki czemu spada wartość natężenia płynącego prądu i tym samym zmniejsza się ilość mocy wydzielonej na kablu oraz jego temperatura.

Regulacja temperatury kabla odbywa się na całej jego długości, zależnie od temperatury otoczenia. W miarę wzrostu temperatury otoczenia, moc grzewcza kabla maleje. Dzięki samoregulacji można uniknąć miejscowego przegrzewania się kabla, nawet jeśli dwa kable się krzyżują lub stykają ze sobą. Ze względu na to, że w kablach samoograniczających przy wysokich temperaturach zawsze płynie nawet niewielki prąd, zaleca się podłączyć kabel do zasilania przez termostat, aby dopływ prądu był odcinany, jeśli ogrzewanie nie jest potrzebne. Element grzejny kabla jest zasilany równolegle, dzięki czemu kabel można skrócić w dowolnym miejscu. W ten sposób upraszcza się projektowanie i wykonanie instalacji.

Samoregulujące kable DEVI – Budowa przewodu

DEVI-Iceguard

Samoregulujące kable grzewcze firmy DEVI z ekranem ochronnym zostały zbudowane z dwóch przewodów miedzianych. Między przewodami znajduje się element oporowy o rezystancji, która zależy od temperatury otoczenia. Zależność rezystancji, a tym samym również moc kabla grzewczego, zależy odwrotnie proporcjonalnie od temperatury otoczenia. Moc jednostkowa kabli grzejnych podawana jest więc dla określonej temperatury. Bez problemu można ciąć kabel samoregulujący DEVI-Icegurad na odcinki o dowolnej długości, tym samym w łatwy sposób przystosowując jego długość do elementu, który będzie ogrzewany.Głównym zastosowaniem kabli samoregulujących DEVI-Icegurad są instalacje przeciwoblodzeniowe dachów, rynien oraz rur spustowych. Innym wykorzystaniem jest ogrzewanie rurociągów, zabezpieczając je przed zamarzaniem. Kabel grzejny jest odporny na działanie promieni UV. Zabezpiecza przed tworzeniem się korków lodowych w rynnach oraz rurach spustowych na dachu.

DEVI-Pipeguard

Samoregulujące kable DEVI Pipegurad to przede wszystkim wygoda i jakość wykonania. Zostały zbudowane z dwóch przewodów miedzianych, między którymi został umieszczony element oporowy o rezystancji zależnej od temperatury otoczenia. Zależność rezystancji, a więc również moc grzewcza kabla, zależy odwrotnie proporcjonalnie od temperatury otoczenia. Moc jednostkowa przewodów grzejnych DEVI-Piperguard podawana jest więc dla określonej temperatury. Istnieje możliwość cięcia przewodów na odcinki o dowolnej długości. Głównym zastosowaniem kabla grzewczego DEVI-Piperguard jest ogrzewanie rurociągów, aby zabezpieczyć je przed zamarzaniem.

DEVI-Hotwatt

Kable grzewcze DEVI-Hotwatt zostały zaprojektowane przez duńskiego producenta. Posiadają ekran ochronny oraz dwa przewody miedziane, między którymi znajduje się element oporowy o rezystancji zależnej od temperatury otoczenia. Moc kabla grzewzego jest zależna od rezystancji, zaś zależność rezystancji, zależy odwrotnie proporcjonalnie od temperatury otoczenia. Istnieje możliwość przecięcia kabla na odcinek o dowolnej długości. Głównym zastosowaniem DEVI-Hotwatt jest elektryczne ogrzewanie rurociągów w celu podtrzymania temperatury ciepłej wody użytkowej.

2 komentarze do “Samoregulujące kable DEVI”

Możliwość komentowania została wyłączona.