Ogrzewanie rur i rurociągów

|

Zastosowanie kabli grzejnych do ogrzewania rur i rurociągów

Ogrzewanie rur i rurociągów z zastosowaniem kabli grzewczych to sposób na ochronę rur przed zamarzaniem. Elektryczne kable grzewcze mogą również utrzymywać żądaną temperaturę w rurociągach technologicznych. Ogrzewanie rur i rurociągów technologicznych instalujemy w systemach grzejnych naziemnych, jak i podziemnych, na zewnątrz i wewnątrz rur. Stosujemy dla instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, jak i p.poż w strefach, gdzie może wystąpić temperatura ujemna.

Systemy dogrzewania rur uzupełniają straty ciepła w rurociągach wody gorącej i rurociągach przemysłowych, transportujących płyny o dużej lepkości i niskiej temperaturze krzepnięcia.

Ogrzewanie rur pozwala prowadzić rurociągi podziemne na mniejszych głębokościach oraz stosować mniejszą grubość izolacji termicznej. Stosując ogrzewanie rurociągów z zastosowaniem kabli samoregulujących można w prosty sposób chronić rury przed zamarzaniem.

Systemy grzewcze zapobiegają zamarzaniu rur i utrzymują stałą temperaturę wody.

Ogrzewanie rur i rurociągów – schemat pomocniczny

ogrzewanie rur
Ogrzewanie rur i rurociągów – schemat

W większości przypadków systemy ogrzewania rur i rurociągów stosowane są do :

  • ochrony rur przed zamarznięciem,
  • utrzymywania żądanej temperatury przesyłanego płynu

Systemy przeciwoblodzeniowe przeznaczone są do ochrony rur wodociągowych i kanalizacyjnych przed zamarznięciem, którego skutkiem może być przerwa w dostawie wody i pęknięcie rur. Systemy dogrzewające uzupełniają straty ciepła w rurociągach wody gorącej i rurociągach przemysłowych transportujących płyny o dużej lepkości i niskiej temperaturze krzepnięcia. Systemy grzewcze dla rur mogą być także stosowane w mniej wymagających sytuacjach, na przykład, do utrzymywania stałej temperatury w instalacjach ciepłej wody w obrębie budynku. Ciepła woda o żądanej temperaturze popłynie natychmiast po odkręceniu kranu. System grzewczy zmniejszy w ten sposób zużycie wody i energii koniecznej do jej podgrzewania.

Instalacje wewnątrz i na zewnątrz rur

Systemy grzejne mogą być instalowane na zewnątrz i wewnątrz rur, w sieciach budynków i zewnętrznych oraz na rurociągach naziemnych i podziemnych.

Samoregulujące zestawy grzewcze do ochrony rur

Zestawy grzejne dzięki, którym wykonają Państwo ogrzewanie rur, przyłączy wodociągowych PE, rurociągów technologicznych. Pewna ochrona przez zamarzaniem na wielkie mrozy.

zestaw do ochrony rur przed mrozem

 

 

3 komentarze do “Ogrzewanie rur i rurociągów”

Możliwość komentowania została wyłączona.