Ogrzewanie rur i rurociągów

Ogrzewanie rur i rurociągów

Ogrzewanie rur i rurociągów z zastosowaniem kabli grzewczych

Ogrzewanie rur i rurociągów z zastosowaniem kabli grzewczych to sposób na ochronę rur przed zamarzaniem. Elektryczne kable grzewcze mogą również utrzymywać żądaną temperaturę w rurociągach technologicznych.

Ogrzewanie rur i rurociągów technologicznych instalujemy w systemach grzejnych naziemnych, jak i podziemnych, na zewnątrz i wewnątrz rur. Stosujemy dla instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, jak i p.poż w strefach, gdzie może wystąpić temperatura ujemna. Systemy dogrzewania rur uzupełniają straty ciepła w rurociągach wody gorącej i rurociągach przemysłowych, transportujących płyny o dużej lepkości i niskiej temperaturze krzepnięcia.

Ogrzewanie rur pozwala prowadzić rurociągi podziemne na mniejszych głębokościach oraz stosować mniejszą grubość izolacji termicznej. Stosując ogrzewanie rurociągów z zastosowaniem kabli samoregulujących można w prosty sposób chronić rury przed zamarzaniem.

Systemy grzewcze zapobiegają zamarzaniu rur i utrzymują stałą temperaturę wody.

W większości przypadków systemy ogrzewania rurociągów stosowane są do :
– ochrony rur przed zamarznięciem,
– utrzymywania żądanej temperatury przesyłanego płynu.

Systemy przeciwoblodzeniowe przeznaczone są do ochrony rur wodociągowych i kanalizacyjnych przed zamarznięciem, którego skutkiem może być przerwa w dostawie wody i pęknięcie rur.

Systemy dogrzewające uzupełniają straty ciepła w rurociągach wody gorącej i rurociągach przemysłowych transportujących płyny o dużej lepkości i niskiej temperaturze krzepnięcia.

Systemy grzewcze dla rur mogą być także stosowane w mniej wymagających sytuacjach, na przykład, do utrzymywania stałej temperatury w instalacjach ciepłej wody w obrębie budynku. Ciepła woda o żądanej temperaturze popłynie natychmiast po odkręceniu kranu. System grzewczy zmniejszy w ten sposób zużycie wody i energii koniecznej do jej podgrzewania.

Wewnątrz i na zewnątrz rur

Systemy grzejne mogą być instalowane na zewnątrz i wewnątrz rur, w sieciach budynkowych i zewnętrznych oraz na rurociągach naziemnych i podziemnych.

Samoregulujące zestawy grzewcze do ochrony rur w naszym sklepie

Przejdź do sklepu internetowego www.ogrzewanie-elektryczne.pl

Zestawy grzejne – ogrzewanie rur, przyłączy wodociągowych PE, rurociągów technologicznych. Pewna ochrona przez zamarzaniem na wielkie mrozy.

Ogrzewanie rur i rurociągów
Ogrzewanie rur i rurociągów – schemat

 

Przejdź do naszego sklepu internetowego:

artykulsklep

Sklep Internetowy ELTOM